Polskie firmy utrzymują często bardzo szeroko rozwiniętą flotę pojazdów. Obejmuje ona nie tylko samochody osobowe, ale także dostawcze, w tym TIR-y. Sporym ułatwieniem w korzystaniu z aut firmowych są tak zwane karty flotowe. Dzięki nim można wygodnie rozliczać się za tankowanie. Stanowią one duże udogodnienie dla kierowców, jak i pracowników księgowości.
Czym jest karta flotowa?
Karta flotowa swoim wyglądem przypomina zwykłą kartę płatniczą. Określana jest też mianem karty paliwowej, jednak zapłacimy nią nie tylko za tankowanie pojazdu. Karty te najczęściej mają funkcję pre-paid i dostępne są w różnych formach: imienna, na okaziciela lub na numer rejestracyjny danego pojazdu. Z takiego sposobu płatności korzystają w sposób komfortowy zarówno właściciele firmowych aut, jak i pracownicy nimi jeżdżący.
Za co można płacić kartą flotową?
Dzięki karcie flotowej można płacić bezgotówkowo za paliwo. Ponadto, korzystając z niej, otrzymuje się atrakcyjne rabaty. Dodatkowo karta flotowa służy do zakupów na stacjach paliw (nie tylko samego paliwa). Z niektórymi pakietami kart paliwowych otrzymamy jeszcze więcej funkcji jak opłaty za przejazd płatnymi odcinkami polskich autostrad. Jak widać, produkt ten daje nam wiele możliwości. Dużym jego atutem jest to, że właściciel przedsiębiorstwa transportowego może sprawdzać w dowolnym momencie zużycie paliwa na trasie czy służbowe wydatki swoich kierowców, przy pomocy prostego w obsłudze systemu elektronicznego.
Gdzie można płacić kartą flotową?
Kartami flotowymi można płacić w całej Polsce. Oczywiście, wiele zależy od konkretnego wydawcy i tego, ile stacji benzynowych obejmuje. Jak to wygląda w przypadku programu FLOTEX POLSKA? Program ten obejmuje już ponad 1900 stacji, na których widnieje symbol FLOTA dla sieci ORLEN. Ponadto kartą flotową można płacić na ok. 450 stacjach SHELLL, ponad 500 stacjach BP, a także ok. 400 stacjach MOYA i ok. 100 stacjach AMIC. Co ważne, CIRCLE K. akceptuje także karty BP.
Korzystanie z kart paliwowych przynosi przedsiębiorcom wiele korzyści. Bezgotówkowa płatność jest szybka, bezpieczna i wygodna. Ponadto, kierowcy nie muszą za każdym razem prosić na stacji o wystawienie faktury dla księgowości. Wszelkie przeprowadzona transakcje znajdą się w systemie elektronicznym.
Polskie firmy utrzymują często bardzo szeroko rozwiniętą flotę pojazdów. Obejmuje ona nie tylko samochody osobowe, ale także dostawcze, w tym TIR-y. Sporym ułatwieniem w korzystaniu z aut firmowych są tak zwane karty flotowe. Dzięki nim można wygodnie rozliczać się za tankowanie. Stanowią one duże udogodnienie dla kierowców, jak i pracowników księgowości.
Czym jest karta flotowa?
Karta flotowa swoim wyglądem przypomina zwykłą kartę płatniczą. Określana jest też mianem karty paliwowej, jednak zapłacimy nią nie tylko za tankowanie pojazdu. Karty te mogą mieć funkcję pre-paid z określonym limitem dostępnych środków albo odroczonym terminem płatności. Produkty te dostępne są w różnych formach: imienna, na okaziciela lub na numer rejestracyjny danego pojazdu. Z takiego sposobu płatności korzystają w sposób komfortowy zarówno właściciele firmowych aut, jak i pracownicy nimi jeżdżący.
Za co można płacić kartą flotową?
Dzięki karcie flotowej można płacić bezgotówkowo za paliwo. Ponadto, korzystając z niej, otrzymuje się atrakcyjniejsze ceny. Ponadto karta flotowa służy do uiszczania opłat np. za odkurzanie pojazdu, mycie samochodu na myjni, oleje czy płyny do spryskiwaczy. Z niektórymi pakietami kart paliwowych otrzymamy jeszcze więcej rabatów. Karta paliwowa służy też do bezgotówkowego płacenia za inne usługi jak np., przejazd mostem, tunelem czy autostradą. Korzystając z karty, da się też zapłacić za prom, serwisowanie pojazdu czy przebywanie na parkingu strzeżonym. Jak widać, produkt ten daje nam wiele możliwości. Dużym jego atutem jest to, że właściciel przedsiębiorstwa transportowego może sprawdzać w dowolnym momencie zużycie paliwa na trasie czy służbowe wydatki swoich kierowców, przy pomocy prostego w obsłudze systemu elektronicznego.
Gdzie można płacić kartą flotową?
Kartami flotowymi można płacić w Polsce oraz za granicą. Oczywiście, wiele zależy od konkretnego wydawcy i tego, ile stacji benzynowych obejmuje. Jak to wygląda w przypadku programu FLOTEX? Program ten obejmuje już ponad 1900 stacji, na których widnieje symbol FLOTA dla sieci ORLEN i BLISKA. Ponadto kartą flotową można płacić na ok. 450 stacjach SHELLL, ponad 500 stacjach BP, a także ok. 400 stacjach MOYA i ok. 100 stacjach AMIC. Co ważne, CIRCLE K. akceptuje także karty BP.
Korzystanie z kart paliwowych przynosi przedsiębiorcom wiele korzyści. Bezgotówkowa płatność jest szybka, bezpieczne i wygodna. Ponadto, kierowcy nie muszą za każdym razem prosić na stacji o wystawienie faktury dla księgowości. Wszelkie przeprowadzona transakcje znajda się w systemie elektronicznym.