Energia słoneczna: szybka ścieżka do niezależności energetycznej


O energii słonecznej od dawna mówi się jako o źródle niezależności energetycznej w skali kraju, ale czy wiesz, że energia słoneczna jest również szybką ścieżką do osobistej niezależności energetycznej?

Czym jest niezależność energetyczna?

Prawdziwa niezależność energetyczna oznacza, że ​​nie masz dostępu do zewnętrznych zasobów ani infrastruktury, aby dostarczać, zarządzać lub zaspokajać swoje potrzeby energetyczne. Sama energia słoneczna może zazwyczaj pomóc w osiągnięciu pewnej wolności energetycznej. Dla niektórych oznacza to, że są częściowo przywiązani do sieci, ale mają system podtrzymania bateryjnego, który zapewnia, że ​​zawsze będą mieli dostęp do pewnego poziomu zasilania. Dla porównania, inni wydają się być całkowicie usunięci z sieci, aby osiągnąć prawdziwą i całkowitą niezależność energetyczną. Aby to osiągnąć, musisz mieć system, który pozwala na zerową zależność lub połączenie z zewnętrznymi źródłami, takimi jak lokalne przedsiębiorstwo energetyczne.

Bezpieczeństwo

Jednym z głównych elementów przyciągających dążenie do niezależności energetycznej jest bezpieczeństwo. W ostatnich latach obserwowaliśmy jak trudne warunki pogodowe, takie jak huragany i nawałnice, wpływają na część systemu energetycznego, pozostawiając ludzi bez zasilania przez dłuższy czas. Niezależnie od tego, czy Twój system jest częściowo, czy całkowicie podłączony do sieci, fotowoltaika we Wrocławiu i system magazynowania energii zapewniają, że będziesz mieć zaspokojony pewien poziom zapotrzebowania na energię w dzień i w nocy.

Stabilność finansowa

Ponieważ lokalne, krajowe i globalne czynniki, takie jak polityka, niedawna pandemia i zmiany w pogodzie, wpływały na wzrost rachunków za prąd, energia słoneczna może zapewnić pewien poziom przewidywalności finansowej. Jeśli jesteś częściowo lub nawet całkowicie przywiązany do sieci za pomocą energii słonecznej, uzyskasz znaczne oszczędności w porównaniu z tymi, którzy są na łasce rynku dostawców energii elektrycznej.