Dlaczego warto wybrać się w Bieszczady?


Jednym z wielu powodów, dla których warto jechać w Bieszczady jest ich fantastyczna przyroda.

Ogromna ilość lasów i niskie zaludnienie tych terenów sprawia, że powietrze w Bieszczadach jest bardzo czyste. Wybierając się w Bieszczady możemy zapomnieć o smogu i hałasie towarzyszącym nam w wielkich miastach.

Spacer pośród leśnych szlaków

Dolne partie Bieszczad pokryte są wspaniałymi lasami (w głównej mierze bukowymi). W wyższych partiach zaobserwować możemy większą ilość roślinności górskiej. Na szczytach porastają trawy alpejskie tworzące soczyście zielone dywany, których barwa w sezonie jesiennym przechodzi w odcienie żółci i pomarańczy. Taki krajobraz sprawia, że wiele osób marzy o tym aby spędzić tam wolny czas. Dużym zainteresowaniem cieszą się zielone szkoły w Bieszczadach. To propozycja dla uczniów, którzy lubią aktywnie spędzać czas w otoczeniu pięknej przyrody.

Rzeki i zbiorniki wodne

Szum górskich potoków oraz falowanie jezior to coś z czym na pewno spotkamy się w Bieszczadach. Najbardziej znanym jeziorem w Bieszczadach jest Jezioro Solińskie. Ten sztucznie stworzony zbiornik wodny działa już ponad 50 lat. Jezioro w otoczeniu wspaniałej przyrody tworzy niepowtarzalny widok i miejsce do relaksu. Nic dziwnego, że wiele osób wybiera to miejsce na pobyt. Bardzo popularne są również imprezy firmowe w Bieszczadach. Ten region daje ogromne możliwości aktywnego spędzania czasu i wypoczynku na łonie natury.

Architektura

W Bieszczadach możemy zaobserwować charakterystyczną dla tego miejsca architekturę. Zobaczymy tam m.in. domy kryte strzechą, murowane ratusze czy drewniane kościoły i cerkwie. Na szlakach natomiast możemy natrafić na prowizoryczne szałasy oraz wozy mieszkalne.

Liczne atrakcje

Nie sposób wymienić wszystkich bieszczadzkich atrakcji. Warto jednak wyróżnić kilka z nich. Będąc na urlopie w Bieszczadach możemy m.in.:

– chodzić górskimi szlakami,
– przejechać się bieszczadzkimi drezynami rowerowymi,
– odwiedzić stare kościoły i cerkwie,
– korzystać z ruskiej bani,
– podglądać życie żubrów,
– obcować ze sztuką ludową i jej twórcami.

Więcej informacji na temat bieszczadzkich atrakcji znajdziemy na stronie: https://dzikie-bieszczady.com