Energia słoneczna – korzyści z instalacji paneli fotowoltaicznych

fotowoltaika1

Pisząc o energii słonecznej nie sposób zacząć od tego, że jest to energia całkowicie odnawialna. Jest dostępna prawie na całym świecie i można ją łatwo wykorzystać do własnych celów. W przeciwieństwie do wielu innych źródeł energii konwencjonalnej, energii słonecznej nigdy nie zabraknie. Dzięki niej możemy całkowicie wyeliminować potrzebę polegania na innych rodzajach energii i paliwach.

Jakie są główne zalety energii słonecznej?

Do głównych zalet energii słonecznej należy to, że:

– energia słoneczna jest czysta – wytwarzana przez panele słoneczne składa się z maleńkich fotonów, które nie szkodzą atmosferze ani nie powodują powstawania jonów ujemnych.

– energia słoneczna jest przyjazna dla środowiska – podczas korzystania z energii słonecznej nie ma emisji dwutlenku węgla ani innych gazów cieplarnianych.

– energia słoneczna jest możliwa do pozyskania nawet w pochmurne dni – wbrew powszechnej opinii, panele fotowoltaiczne generują energię nawet wtedy, gdy mamy do czynienia z mało słonecznym dniem.

– energia słoneczna jest dla każdego – wystarczy zainstalować panele fotowoltaiczne i cieszyć się z niższych rachunków za prąd. Każdy kto ma ochotę na tego typu inwestycję, może również ubiegać się o dofinansowanie na zakup paneli solarnych.

Gdzie można zainstalować panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne muszą zostać zainstalowane w miejscu o najlepszym dostępie do promieni słonecznych. Najlepszym takim miejscem są dachy domów oraz innych budynków np. garaży. Nie każdy jednak chce lub może zainstalować panele w tym właśnie miejscu. Dla takich osób są dostępne inne alternatywy. Panele z powodzeniem zainstalować możemy bezpośrednio na gruncie. Ważne jest to aby były one ustawione na odpowiedniej wysokości oraz pod odpowiednim kątem. Tylko w ten sposób można maksymalnie wykorzystać potencjał instalacji fotowoltaicznych. Fotowoltaika Tarnów ma również w swojej ofercie panele do instalacji na balkonie. To doskonała opcja dla osób, które nie dysponują zbyt dużą ilością miejsca, a jednocześnie chcą zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *