Moda dziecięca – co musisz wiedzieć o ubrankach dla niemowląt?

ubranka

Nie obędzie się bez niż żadna wyprawka, są niezbędne w codziennym życiu dziecka, a przy tym pełnią kilka bardzo ważnych funkcji. Ubranka dziecięce to nie tylko praktyczność samego ubioru, ale również elegancja, wygląd i ochrona maluszka. Ubiór zarywający ciało pomaga w utrzymaniu właściwej temperatury, chroni przed promieniami słonecznymi oraz chłodem i wiatrem. Jest naturalną barierą przed światem zewnętrznym: zadrapaniami czy skaleczeniami. Jednocześnie stanowi też istotny element estetyczny.

Nic więc dziwnego, że tak wielu rodziców bardzo długo wybiera ubranka niemowlęce dla swoich pociech

Chcą mieć pewność, że maluszek dostanie strój idealny, wygodny, bezpieczny i funkcjonalny. A jest naprawdę w czym wybierać, bo moda dziecięca nie ma właściwie żadnych ograniczeń. Oprócz ubranek tworzonych na typowo „dorosły” krój jak spodenki, koszulki, bluzki, sweterki czy spódniczki i sukienki, w dziecięcej szafie można znaleźć też body niemowlęce (znane też jako bodziaki), rampersy, pajace, śpioszki oraz kombinezony. Co więcej, każde z tych ubranek ma też swoje różne rodzaje i odmiany różniące się np. długością lub brakiem rękawków czy nogawek albo rodzajem zastosowanego zapięcia. Kupując ubranka niemowlęce trzeba też mieć świadomość tego, że dzieci nie rosną szybko, ale błyskawicznie. A to oznacza, że rozmiar dobry miesiąc lub dwa wcześniej może już nie do końca pasować na niemowlaka. Przed zakupem zawsze więc warto sprawdzić rozmiary dziecka lub skonsultować swój wybór z jego rodzicami.

Dotyczy to nie tylko strojów, ale też bucików

Z zasady też producenci ubrań dla najmniejszych dzieci stosują dodatkowy podział: ubranka dla noworodków, dzieci do pierwszego roku życia oraz roczniaków i starszych. Z pozoru takie ubranka niczym się nie różnią, ale różnice – chociaż subtelne – są widoczne w ich krojach. Np. stroje dla niemowląt do 1 roku życia są bardziej elastyczne, ponieważ muszą im zapewniać dużą swobodę podczas raczkowania i chodzenia. Wszystkie jednak cechują się dużym komfortem noszenia oraz wysoką jakością materiałową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *