8 wskazówek, z pomocą których idealnie zorganizujesz swoją łazienkę

łazienka 1

Nie wiesz jak zabrać się za organizację swojej przestrzeni łazienkowej? Sprawdź 8 porad jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

1. Uporządkuj wszystkie rzeczy

Organizacja łazienki powinna zawsze zaczynać się od dokładnego uporządkowania. Nie ma sensu organizować rzeczy, których nie używasz i których nie potrzebujesz!

2. Unikaj nieładu na półkach

Trzymaj jak najmniej przedmiotów na blatach półek. Zapewnia to bardziej uporządkowany wygląd i ułatwia cykliczne sprzątanie

3. Korzystaj z maksymalnie funkcjonalnych mebli

Możesz zyskać mnóstwo dodatkowego miejsca do przechowywania rzeczy w łazience, używając odpowiednich mebli. Użyj organizerów na drzwiach, aby pomieścić różne przedmioty lub kosmetyki codziennego użytku. Z kolei haczyki doskonale nadają się do wieszania ręczników lub ściereczek do czyszczenia i można je łatwo zdjąć, jeśli chcesz je wymienić. Unikaj dużych szaf, które sprawią, że pomieszczenie będzie ciasne i mało funkcjonalne. Szafki powinny być lekkie, płytkie oraz dopasowane do naszego stylu wnętrza. Sprawdź nowoczesne szafki łazienkowe na meb24.pl i wybierz coś dla siebie.

4. Używaj przegródek do szuflad

Jest tak wiele drobiazgów, które mogą się zgubić w zagraconych szufladach. Przegrody do szuflad pozwalają na utrzymanie porządku i ułatwiają znalezienie tego czego szukasz w danej chwili.

6. Dodaj pojemnik na pranie

Posiadanie w łazience kosza na pranie, przeznaczonego specjalnie na mokre i brudne ręczniki, przyspiesza sprzątanie i znacznie ułatwia pranie!

7. Postaw na słupki łazienkowe

Słupki łazienkowe to doskonały sposób na maksymalne wykorzystanie małej powierzchni, a z taką najczęściej mamy do czynienia w przypadku łazienek. Zajmują one bardzo mało miejsca a jednocześnie pozwalają na przechowanie różnego rodzaju rzeczy począwszy od kosmetyków a skończywszy na środkach czystości.

8. Zadbaj o lustro

Lustro to nieodzowny element każdej łazienki. Odpowiedniej wielkości lustro powiększa wizualnie łazienkę i nadaje jej charakteru. Najważniejszą kwestią jest to, aby było ono regularnie czyszczone. Brudne lustro potrafi zepsuć urok każdej łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *