Garść domowych inspiracji

domowe inspiracje

Urządzenie przestrzeni domowej to często, zwłaszcza dla osób niewykształconych pod kątem wystroju wnętrz i designu, niemałe wyzwanie! Sami wiemy, jak dużo jest obecnie różnorakich, nierzadko paradoksalnie wręcz sprzecznych ze sobą poradników odnośnie tego, jak należy lub warto urządzić nasz dom albo mieszkanie. Dzisiejszy artykuł nie ma za zadanie ani nie przedstawia ambicji podważania czyichkolwiek dotychczasowo sformułowanych przemyśleń. Bardziej stara się nakierować na takie ścieżki myślenia o urządzeniu domu, aby połączyć dobry smak z powszechnie docenianą użytecznością.

Zacznijmy od tego, jak w zasadzie rozumiemy coś tak pojemnego znaczeniowo i dosyć abstrakcyjnego jak domowe inspiracje. Domowe inspiracje to z pewnością określonego rodzaju zestaw porad, obejmujący porady w zakresie zakupów, modelowania przestrzeni i stylu życia, nakierunkowane na to, aby w życiu żyło się po prostu prościej, piękniej i weselej. Tego typu inspiracje mogą odnosić się zarówno do poszczególnych przestrzeni domowych (na przykład: kuchnia, łazienka, pokój dzienny, pokój dziecięcy, home office, ogród, balkon i wiele innych), jak i do poszczególnych sytuacji życiowych, takich jak organizacja przyjęcia w domu, zorganizowanie przestrzeni do zabawy i nauki, prawidłowego rozmieszczenia Wi-Fi lub urządzeń komputerowych i tak dalej.

Przechodząc do konkretnych porad, powiedzmy sobie przede wszystkim jedno: od wieków (może jedynie poza barokiem, który jednak miał swoje własne prawa i racje!) ceni się minimalizm i zdecydowanie warto się go trzymać. Mniej oznacza często więcej, zwłaszcza w branży wnętrzarskiej. Cokolwiek wybieramy jako wyposażenie domu, stawiajmy jednak jakość ponad ilością i starajmy się znaleźć możliwie wysokiej jakości towary i urządzenia. Być może będzie ich mniej, ale za to będziemy się mocniej cieszyć ich lepszą jakością i użytecznością.

Drugim, istotnym elementem, na który chcemy też zwrócić uwagę jest fakt, że niejednokrotnie dobieramy różne style, które następnie mieszają się w domu, powodując lekkie zamieszanie, jeżeli nie mówić wprost wręcz o wyraźnym bólu głowy! Jest to dość problematyczne, dlatego bez narzucania komukolwiek, co powinien lubić, przedstawmy jedynie, że najzwyczajniej w świecie warto trzymać się jednego, ustalonego z góry stylu. Na tym skończymy niniejszy artykuł, bo można by go ciągnąć wręcz w nieskończoność!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *