Czy sprzątanie biurowców to ciężka praca?

sprzątanie biurowców warszawa

Wielkie miasta takie jak Warszawa czy Kraków charakteryzują się ogromnymi biurowcami. Prowadzą w nich działalność dziesiątki firm z wielu branż. Utrzymanie porządku i czystości w tak dużych obiektach wymaga pomocy fachowców. Nie bez powodu oferty firm sprzątających biurowce cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Jak wygląda praca w profesjonalnej firmie sprzątającej?

Firma świadcząca usługi sprzątające ma w swoich szeregach zazwyczaj kilku lub kilkunastu pracowników. Są oni przydzielani do poszczególnych prac w danych obiektach. W zależności od rodzaju i wielkości obiektu, do pracy może być przydzielona jedna, dwie bądź kilka osób. Niektóre firmy sprzątające biura posiadają w swojej ofercie również profesjonalną dezynfekcję i ozonowanie pomieszczeń. Jest to dosyć czasochłonna praca wymagająca dużej staranności.

Jakie są ceny sprzątania?

Sprzątanie biurowców w Warszawie to zupełnie inne koszty od sprzątania biurowców w innych, mniejszych miastach. Stawki za sprzątanie 1m2 powierzchni najczęściej zaczynają się od 3zł. Cena uzależniona jest przede wszystkim od wielkości i rodzaju obiektu, które podlega sprzątaniu. Na cenę mają również wpływ takie czynniki jak ilość pomieszczeń, ilość kuchni i łazienek, powierzchnie szklane itp. Ważnym aspektem przy wycenie sprzątania jest również jego częstotliwość. W wielu firmach przy regularnym sprzątaniu możemy liczyć na spore rabaty.

Jednorazowe sprzątanie biura

Nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy mogli skorzystać z usług firmy sprzątającej raz na jakiś czas. Z tej opcji najczęściej korzystają firmy, które rozpoczynają działalność w nowym biurze i potrzebują przeprowadzenia gruntownych porządków. Taka usługa kosztuje zazwyczaj kilkaset złotych w zależności od tego z jak dużą powierzchnią mamy do czynienia.

Jak zatrudnić firmę sprzątającą biurowce?

Tak naprawdę wystarczy tylko wybór odpowiadającej nam swoją ofertą firmy oraz podpisanie umowy. Powinny na niej znaleźć się m.in. takie informacje jak częstotliwość sprzątania, zakres przeprowadzanych prac oraz ceny i zasady rozliczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *