Muślinowe otulacze dla dziecka: zadbaj o wygodę i bezpieczeństwo malucha

kocyk muślinowy

Miękki i delikatny materiał, który nie podrażnia skóry oraz odporność na zabrudzenia to główne cechy każdego dobrego otulacza Miziu. To specyficzny typ kocyka dla noworodków i niemowląt, które w pierwszym okresie swojego życia potrzebują maksimum bezpieczeństwa i wygody podczas snu. W dzisiejszym artykule postaramy się przedstawić najważniejsze cechy kocyków muślinowych. Skupimy się na ich właściwościach oraz funkcjonalności. Powiemy również o tym, na co zwracać uwagę przy zakupie odpowiedniego kocyka dla maluszka.

Doskonałe parametry materiału

Bawełna tradycyjna czy jej organiczna wersja? A może lekki i przewiewny materiał bambusowy, który gwarantuje skórze swobodny oddech i nie powoduje pocenia? Niezależnie od tego, z którego z nich zrobiony będzie kocyk muślinowy dla dziecka, każdy z tych z materiałów charakteryzuje się doskonałymi parametrami. Są lekkie, więc nie trzeba ich dźwigać, przewiewne, bardzo delikatne w dotyku i wyjątkowo cienkie, chociaż mimo tego zachowują świetne parametry cieplne. Można z nich korzystać bez względu na porę roku. Kocyki posiadają właściwości termoregulacyjne co zapewnia komfort dziecku w każdych warunkach. Ponadto dzięki elastyczności materiału pozwalają na bezpieczne otulenie maluszka przy jednoczesnym zachowaniu sporej swobody jego ruchów.

Niezbędnik przy niemowlęciu

O tym, że otulacze są wręcz absolutnym minimum w opiece nad małym dzieckiem, przekonali się chyba już wszyscy rodzice. Tradycyjne kocyki, chociaż też bywają miękkie i bardzo przyjemne w dotyku, są zazwyczaj zbyt grube i za ciepłe jak na potrzeby niemowlęcia. Można się o tym przekonać głównie latem, kiedy to najłatwiej dochodzi do przegrzania młodego organizmu. Opinie o kocykach muślinowych są natomiast jednoznaczne i wyraźnie wskazują na takie elementy jak wygoda użytkowania (także podczas prania, do którego nie trzeba stosować żadnych chemicznych środków) oraz bezpieczeństwo śpiącego dziecka. Ceny zwykłych kocyków nie różnią się zbytnio od cen kocyków muślinowych. Wybór powinien być zatem prosty. A co jeśli chodzi o efekty wizualne kocyków?

Ciekawe wzory, kolory i modele

Muślinowe otulacze Miziu to nie tylko wysoka jakość wykonania produktu, ale też duża różnorodność ich rodzajów, typów i modeli. Otulacze występują w różnych wersjach pod względem rozmiaru czy koloru, a sporą popularnością cieszą się też muślinowe kocyki z nadrukami. Zachowują one swoją trwałość mimo kolejnych prań i czyszczeń, ciesząc oko fantastycznymi barwami i ciekawymi motywami. Taka dowolność wyboru pozwala rodzicom zaspokoić potrzeby dziecka, ale i zadowolić własne poczucie estetyki poprzez dobór kocyka pod kątem już zgromadzonych akcesoriów dziecięcych, w tym ubranek.

Podsumowanie – Zalety kocyków muślinowych

– Są przytulne i miękkie w dotyku

– Nie podrażniają skóry niemowlęcia

– Idealnie przepuszczają powietrze

– Chronią przed przegrzaniem

– Mogą być użytkowane zarówno w lecie jak i w zimie (posiadają właściwości termoregulacyjne).

– Są trwałe i wytrzymałe (mogą nam służyć przez długi czasu)

Kocyki muślinowe to naszym zdaniem absolutne „must have” każdego rodzica. Są na tyle uniwersalne, że możemy je używać przez cały rok. Dziecko w ten sposób ma zapewniony niesamowity komfort i wygodę. Ponadto kupując kocyki i otulacze z renomowanych sklepów jak np. Miziu mamy gwarancję, że produkt został wykonany z najwyższej jakości materiałów. Wystarczy spojrzeć na opinie klientów aby przekonać się dlaczego kocyki muślinowe są produktem, po który sięga coraz więcej rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *