Rurociągi preizolowane – typy, budowa, zastosowanie

rurociągi

Rurociągi to skomplikowane systemy rur i połączeń, których celem jest zasadniczo transportowanie wewnątrz jakichś substancji w dowolnym stanie skupienia. Mogą jednak być też wykorzystywane w innych celach, np. utrzymywania stałej temperatury w urządzeniach, które zasilają. Specyficznym typem rurociągów są preizolowane, które wyróżniają się wartościowymi i pożądanymi w wielu branżach przemysłowych właściwościami.

Typy współczesnych rurociągów preizolowanych

Właśnie te wyróżniające cechy sprawiają, że rurociągi preizolowane znalazły uznanie wśród najbardziej wymagających klientów. Z kolei konieczność zadowolenia świadomych odbiorców wymusiła na producentach tworzenie jeszcze bardziej zaawansowanych i rozwiniętych typów rurociągów. Obecnie na rynku istnieje kilka modeli, które odróżnia się między innymi po rodzaju tworzywa, z jakiego zostały wykonane a także ze względu na formę łączenia. Niektóre wykorzystują klasyczną metodę zgrzewania ze sobą elementów, inne z kolei używają w tym celu złączek i zaworów dopasowanych do rur.

Jak zbudowane są takie rurociągi?

Od klasycznych rurociągów odróżnia je też sposób budowy w przekroju poprzecznym. Stosuje się tu bowiem trójwarstwową formę, która zamyka się w wewnętrznej rurze, izolacji piankowej oraz osłonie zewnętrznej. Przygotowana w ten sposób rura jest od razu gotowa do montażu i nie trzeba dodatkowo instalować w niej warstwy izolacyjnej oraz ochronnej. Dodatkowo producenci oprócz samych rur i złączek najczęściej dostarczają też gotową do montażu armaturę wspomagającą urządzenia końcowe zasilane takim rurociągiem. Więcej o przykładach takich rozwiązań technicznych można znaleźć na https://gambitsystems.pl/oferta/rurociagi-preizolowane-cool-fit

Szerokie zastosowanie w gospodarce

Ze względu na swoje niebanalne właściwości system rurociągów preizolowanych znalazł powszechne i bardzo szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. W szczególności często montowany jest w różnego typu chłodniach, magazynach, w fabrykach spożywczych, silosach. Doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie ogromne znaczenie ma proces wymiany ciepła oraz samo utrzymanie właściwej temperatury bez względu na panujące warunki zewnętrzne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *