W wakacje na Zanzibar.

Zanzibar to niewielka, afrykańska wyspa, położona  na Oceanie Indyjskim. Udając się na zanzibarskie wakacje, musimy być przygotowani na to, że przywita nas świeży powiew oceanu i gorące promienie słońca padające na jedne z piękniejszych krajobrazów świata. Egzotyka tam wszechobecna zaznacza się nawet w hotelach i willach, które często są dostępne w standardzie All Inclusive i położone tuż przy samej plaży, z widokiem na ocean.

Na Zanzibarze zachwycające są przede wszystkim szerokie, piaszczyste plaże, na których możemy wypoczywać, jednak mimo iż wyspa nie jest duża, ma do zaoferowania znacznie więcej.

Jedną z atrakcji godnych zwiedzenia jest najstarsze miasto na wyspie o nazwie Stone Town.

Inną atrakcją jest plantacja przypraw w parku Jozani Forest oraz wyspa Prison Island, gdzie spotkać możemy olbrzymie żółwie. Dla tych, którzy uwielbiają sporty wodne, dostępne jest nurkowanie w towarzystwie raf koralowych oraz pływanie z delfinami oraz kitesurfing. Dodatkowo, biorąc pod uwagę, że będąc w Zanzibarze, jesteśmy w Tanzanii, mamy możliwość odbycia swojego pierwszego, niezapomnianego safari i spotkania się z pięcioma największymi zwierzętami dzikiej Tanzanii, a są to: lew, nosorożec, słoń lampart i bawół ale można też zobaczyć geparda, pawiana, hipopotama, zebrę, antylopę, gnu, czy żyrafy.

Sprawdź – Zanzibar Wakacje

Na uwagę zasługują także Parki Narodowe Tanzanii, jak Park Narodowy Kilimandżaro, Aruszy, Katavi, Jeziora Manyara, czy Tarangire. Centralną częścią Parku Kilimandżaro, jest oczywiście góra, a właściwie wulkan Kilimandżaro. Zanzibar najkorzystniej Polakom odwiedzać jest w styczniu, wówczas ceny są najbardziej przystępne. Wyspa ta przyciąga turystów, nie tylko w celach wakacyjnych i z chęcią odpoczynku, czy zwiedzania ale także traktowana jest jako podróż poślubna czy egzotyczny ślub. Ta mała afrykańska wyspa jest słonecznym marzeniem wielu z nas.

Mimo lotu i spędzenia kilku godzin w samolocie, warto jest polecieć na wycieczkę życia i wejść do odległej ale jakże urokliwej i bajkowej krainy.   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *