Dlaczego warto wybrać ekologiczne słomki z papieru do napojów?

Plastikowe słomki vs papierowe słomki. Dzisiaj postaramy się przekonać was do zakupu tych drugich. Dlaczego? Ponieważ ekologiczne słomki z papieru są mniej szkodliwe dla środowiska. Ale na tym zalety papierowych słomek się nie kończą. Przeczytaj artykuł do końca a przekonasz się, że warto porzucić plastikowe słomki na rzecz ich konkurenta.

Słomki z papieru rozkładają się zdecydowanie szybciej.

Jest to najważniejszy chyba argument, który przemawia na korzyść papierowych słomek. Słomki z plastiku potrzebują przynajmniej kilku lat aby „zniknąć” z przyrody.

Słomki wykonane z papieru są tak samo funkcjonalne.

Wielu z nas zapewne myśli, że słomki wykonane z papieru mogą przeciekać lub nasiąkać wodą. Jest to oczywiście całkowita nieprawda ponieważ słomki papierowe są wykonane z grubej warstwy papieru co zapewnia im stuprocentową nieprzemakalność.

Papierowe słomki wyglądają tak samo jak plastikowe.

Asortyment słomek plastikowych jest bardzo bogaty i znajdziemy w nim produkty w przeróżnych kombinacjach i wariantach kolorystycznych. A jak to wygląda w przypadku słomek papierowych? Tak samo! Słomki papierowe również można nabyć w dowolnym kolorze i wielkości. Jak już wcześniej pisaliśmy, słomki papierowe są nieprzemakalne i nie nasiąkają.

Słomki z papieru kosztują tyle samo co z plastiku.

Cena słomek papierowych nie różni się za bardzo od tych wykonanych z plastiku. Być może w sklepach stacjonarnych zauważysz różnicę w cenie, ale w Internecie już niekoniecznie. Ekologiczne słomki z papieru wciąż są mało popularne wśród klientów w związku z czym ich sprzedaż jest dosyć niska. To w efekcie może przekładać się na ich wyższą cenę. Jednak w sklepach internetowych znajdziemy słomki papierowe w takich samych cenach co ich plastikowe odpowiedniki. Wystarczy tylko sprawdzić i porównać ofertę kilku sklepów online.

Jak widzisz, słomki papierowe w niczym nie są gorsze od tych plastikowych. Dlaczego zatem by nie postawić właśnie na nie? Nic nie stoi na przeszkodzie aby rozważyć taką opcję. W końcu nic nie tracąc możemy wiele zyskać.. dla nas i dla naszego środowiska. ed0 Grid Table

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *