Czym kierować się przy kupnie pralki?

Większość z nas wcześniej czy później dochodzi do momentu zakupu własnego sprzętu RTV AGD. Zazwyczaj pierwszy tego rodzaju sprzęt kupujemy w ramach wyprowadzki z domu – np. pierwsza poważna przeprowadzka młodej osoby z domu rodzinnego. Oczywiście z początku młodziak mógłby nosić ubrania do prania wciąż do rodziców – o ile blisko mieszkają – ale przeprowadzając się chyba nie w tym rzecz polega, by korzystać ciągle z usług rodziców. Bierzemy więc sprawy we własne ręce i kupujemy pierwszą pralkę.

Czym powinniśmy się kierować podczas zakupu pralki?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić na rozmiary samej pralki jak i rozmiary bębna, od wsadu górnego czy dolnego. Wszystko to jest potrzebne by określić pierw wielkość pralki, która musi zmieścić się w naszym mieszkaniu. Jeżeli mieszkamy w kawalerce i z nikim ją nie dzielimy, to najlepszym wyborem będzie mała pralka z pojemnością do 6 kg i wsadem ubrać od góry, dzięki czemu optycznie zwiększamy wielkość naszej kuchni lub łazienki (w zależności od tego, gdzie chcemy trzymać naszą pralkę.

W przypadku większego mieszkania i dzielenia go na dwie lub nawet więcej osób – wynajem. Warto zdecydować się na małą pralkę – jeżeli osoby te nie są parą, małżeństwem tylko raczej kolegą lub koleżanką, to z raczej nie piorą swoich ubrań w jednym bębnie. Dużo wygodniej, choć może mniej oszczędnie jest prać rzeczy osobno. W innym przypadku są nowo założone rodziny lub przynajmniej osoby, które mają do siebie zaufanie i mogą prać rzeczy razem. W gruncie rzeczy jest to energooszczędne i tańsze – mniejsze wydatki na środki do prania, większa pralka, a więc i większy bęben, który może zmieścić więcej ubrań do prania.

Najlepiej przedyskutować tą opcję ze współlokatorem o ile taki jest i podzielić koszty na pół – także zakup urządzenia, które do najtańszych nie należy, ponieważ koszt wydatku na pralkę to około 1000 zł. Można też zainwestować około 500 zł lub więcej i zakupić od razu urządzenie dwa w jednym – pralko-suszarkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *